משפחות חד מיניות

 

 

כיום מתפתחת באופן הדרגתי הכרה בזכויותיהם של משפחות חד הוריות כך לדוגמא קבע כב' השופט גרניט מבית המשפט לעניני משפחה בתל אביב בתמ"ש (ת"א) 6960/03  כי אין כל מניעה לאשר הסכם ממון של בני זוג מאותו מין.

 

התפתחויות מעין אלו ניתן לראות בפסיקה גם לעניין אימוץ ילדים על ידי בני זוג מאותו מין. כך קבע  ביתהמשפט העליון בפסק דין תקדימי כי אין לדחות את בקשתן של בנות זוג לסביות לאמץ האחת את ילדיה של השנייה, בטענה כי בשל הזוגיות החד-מינית שלהן, אימוץ על ידן יהיה שלא לטובת המאומץ.

ב- 2006 אימצו באופן חוקי טל ואביטל ירוס חקק זו את ילדיה הביולוגיים של זו, ובכך הפכו לזוג החד-מיני הראשון בישראל שהותר לו לעשות זאת (ע"א 10280/01 ד"ר טל ירוס-חקק וד"ר אביטל ירוס-חקק נ' היועץ המשפטי לממשלה). מאז ניתן פסק הדין, ניתנו צווי אימוץ לעוד זוגות חד-מיניים במצב דומה.

נכון להיום, החוק בישראל אינו מאפשר להומוסקסואלים ולסביות לאמץ ילדים כזוג חד-מיני. חוק האימוץ הישראלי קובע שאימוץ על ידי זוג אפשרי רק אם מדובר ב"איש ואשתו יחד". החוק מאפשר, לעומת זאת, אימוץ על-ידי יחידים, כך שבאופן תאורטי אחד מבני הזוג, יכול להגיש בקשה לאמץ ילד.  בן הזוג השני יכול להגיש בקשה לצו אפוטרופסות על הילד.

 

חוק הפונדקאות הישראלי מגביל את הזכות ליהנות משירותי פונדקאות אך ורק ל"איש ואשה שהם בני זוג", כאשר הפרשנות שניתנה למילים אלה עד כה היא של גבר ואשה הנשואים כדין. לפיכך,  זוגות חד-מיניים ישראלים יכולים להיעזר בשירותי פונדקאות בחו"ל. בספטמבר 2006 התיר משרד הבריאות לזוג לסביות ליהנות משרותי פונדקאות כתא משפחתי: אחת מהן תהרה מתרומת ביצית של בת-זוגה.

טלפון:

03-9622011

פקס:
03-7166011

מייל: 

info@cw-law.com

 

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם, צרו קשר 03-9622011 או שלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

שלח

שם:

שדה חובה*

תודה!


פנייתך נשלחה בהצלחה. אנו נחזור אליך בהקדם

טלפון:

שדה חובה*

מייל:

שדה חובה*

הודעה:

שדה חובה*

כתובת:

מגדל המשרדים בקניון רוטשילד
רח' רוטשילד 45 קומה מ'-2, ראשון לציון
מיקוד: 75266

צרו קשר

טלפון:  03-9622011 | מייל: info@cw-law.com